понеділок, 8 жовтня 2012 р.

Мережа Громадського контролю за ґендерною рівністю на виборах -2012


Аби забезпечити рівні права жінок на найближчих парламентських виборах та контролювати дотримання гендерної рівності у виборчому процесі в Україні створено Мережу Громадського контролю за ґендерною рівністю на виборах -2012. Ініціатори та організатори мережі звернулися до громадських організацій з пропозицією про співпрацю. Наводимо текст звернення повістю:


Шановні колежанки і колеги!
Незважаючи на певний прогрес, досягнутий Україною у забезпеченні ґендерної рівності, поточна ситуація демонструє неприйнятно низький рівень участі жінок у політичному житті. Змінюються виборчі системи, збільшується кількість політичних партій, а жінок на рівні прийняття рішень критично мало.

Збільшення жінок у органах влади – це: Демократична норма. Міжнародні зобов’язання України. Норма Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.
19 травня 2012 року представники Жіночої демократичної мережі (WDN), ВГО «Жіночий Консорціум України», ВГО «Жіночий вибір», Інституту демократії і соціальних процесів, Київського інституту гендерних досліджень, ГО «Європейський вибір» зініціювали створення МЕРЕЖІ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ ЗА ГЕНДЕРНОЮ РІВНІСТЮ НА ВИБОРАХ -2012
Ми будемо здійснювати кількісний і якісний моніторинг виборчого процесу парламентських виборів-2012. Він буде полягати у громадському контролі:
- за висуненням жінок політичними партіями на багатомандатних і мажоритарних округах;
- за перебігом виборчої кампанії на всеукраїнському і регіональному рівнях;
- за дотримання принципів прав людини, розвитку гендерної рівності, соціальної справедливості у передвиборчих програмах;
Ми хочемо зробити доступ жінок-кандидатів до виборчого процесу кращим, виборчий процес демократичнішим, а контроль громадськості потужнішим!
Ми відкриті до партнерства! Якщо Ви поділяєте потребу такої діяльності, долучайтесь!
Контактна особа – Оксана Ярош
моб. 066 168 27 18
е-пошта: yarosho@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар